21: Odds Steffen Hagen i kampen mellom Odd og Sarpsborg 08 på Skagerak arena. Foto: Trond R. Teigen / NTB

Som følge av at klubblegenden Steffen Hagen (39) har lagt fotballskoene på hylla, har Odds BK valgt å gjøre draktnummeret urørlig.

Det er første gang i historien at klubben freder et draktnummer.

LES OGSÅ: Overrasker: Ny jobb for Christian Michelsen

Daglig leder, Espen Bugge Pettersen, forteller om avgjørelsen til Telemarksavisa.

Hagen la opp etter forrige sesong.

Han tilbrakte 20 år i Odd og er en vaskeekte legende i klubben.

– Vi har diskutert dette internt, og han er den største legenden her, og det å overgå ham, og da tenker jeg ikke bare på antall kamper, men også sportslig og som menneske, det skal man lete lenge etter. Da tenkte vi at det var en fin gest å fredet draktnummeret hans, sier Bugge Pettersen til avisen.

Forsvarsbautaen spilte 590 kamper for Odd etter debuten i 2006.

– Det var hyggelig, ja, en ære og noe jeg setter pris på. Jeg var ikke helt forberedt på det, sier Hagen selv.

Det var under «Odd awards» fredag kveld forrige uke at draktnummeret offisielt ble fredet. Hagen mottok også hyllest av klubb- og spillere.

– Jeg blir jo litt stolt, og så var det sykt hyggelig å være der og treffe mange «oddere» igjen. Etterpå var det litt rart, for da følte jeg at jeg var ferdig og at det er over, fortsetter han.

LES OGSÅ: Har ansatt Marcus Pedersen som ny hovedtrener

Ole-Jørgen Wiig

Les også