Den tidligere Stabæk-spilleren Antonio Nusa (20) har en lysende karriere foran seg.
Nå linkes nordmannen til en av planetens største klubber.
LES OGSÅ: Høgmo-suksessen fortsetter
I fjor sommer meldte Nusa overgang til tyske RB Leipzig.
Nå kobles Nusa til selveste FC Barcelona. Flere spanske medier omtaler interessen.
Både Sport og Diario AS hevder at Barcelona har Nusa høyt på ønskelisten.
Barcelonas speidersjef, Joao Amaral, skal ha vært til stede i Milano da Norge knuste Italia med 4-1 på San Siro. Nusa scoret 1-1-målet.
Ifølge rapportene skal Barcelona ønske å hente en midtstopper og spiss neste sommer. Men det skal også være rom for en ny kantspiller, avhengig av hva som skjer med Marcus Rashford. Denne sesongen er engelskmannen på lån fra Manchester United.
Låneavtalen gjør at Barcelona ikke vet om Rashford for sikkert spiller for klubben neste sesong også.
I avtalen med Manchester United ligger det angivelig en kjøpsopsjon på 30 millioner euro, noe spanjolene fort kan vurdere til blir for dyrt.
Dermed kan de heller vende nesen mot Antonio Nusa som en slags Rashford-erstatter.
Nusa leverte for RB Leipzig tirsdag kveld i den tyske cupen.
20-åringen leverte både mål og assist da RB Leipzig slo Magdeburg og tok seg videre til kvartfinalen.
LES OGSÅ: OBOS-klubb avslo rekordbud: – For god for Eliteserien
Redaksjonen

