Tobias Gulliksen (21) briljerer for svenske Djurgården.
Djurgårdens sportssjef Bosse Andersson forteller at klubben er nære et salg av 21-åringen.
LES OGSÅ: Føler seg sikker på at Bodø/Glimt kjøper Eliteserie-spiller
Gulliksen noterte seg nylig for to målgivende pasninger i 5-1-seieren over Degerfors.
Nå er han i ferd med å bytte klubb – men hvilken klubb det er snakk om nevnes ikke.
Bosse Andersson har bekreftet at det gjenstår sluttforhandlinger om en overgang for den tidligere Strømsgodset- og Bodø/Glimt-spilleren.
Ifølge Aftonbladet har Gulliksen vært linket til den tyrkiske storklubben Besiktas, som trenes av Ole Gunnar Solskjær.
– Vi har tre konkrete interesser. Én klubb har vist respekt og ventet fordi vårt overgangsvindu ikke er åpent ennå. Vi skal diskutere de neste dagene, og alle forutsetninger ligger til rette for å bli enige, sa Andersson ifølge Aftonbladet etter kampen.
– Vi får komme tilbake til det. Har dere ikke klart å gjette hvem det er ennå? Det er ikke en klubb som har vært nevnt i mediene, sa Andersson videre.
21-åringen debuterte for Strømsgodsets A-lag i 2019/20-sesongen, før han gikk til Glimt i august 2023.
LES OGSÅ: – Molde-stjerne på vei til ny Eliteserieklubb
Redaksjonen

