Statsadvokatene mener friidrettstrener Gjert Ingebrigtsen bør dømmes til fengsel i to år og seks måneder for mishandling av to av barna sine.
Det kom fram da påtalemyndigheten holdt sin prosedyre i Sør-Rogaland tingrett i Sandnes tirsdag.
LES OGSÅ: Bekreftet: Arne Sandstø tar over synkende skip
Statsadvokatene Angjerd Kvernenes og Ellen Mellemstrand Gimre mener at både de objektive og subjektive vilkårene for domfellelse av Ingebrigtsen er til stede.
De dannet i prosedyren et bilde av et fryktregime over mange år i Ingebrigtsen-hjemmet, og de gikk gjennom en rekke episoder der den tiltalte skal ha vært fysisk mot Jakob Asserson Ingebrigtsen (24) og søsteren hans (19).
Gjert Ingebrigtsen er tiltalt for å ha mishandlet to av sine sju barn fysisk og psykisk. Han har hele tiden nektet straffskyld.
Påtalemyndigheten mener at den påståtte mishandlingen av Jakob Ingebrigtsen pågikk i en periode på ti år, og at søsteren hans ble mishandlet i en periode på fire år.
Strafferammen i saken er seks års fengsel.
LES OGSÅ: Ekspert tror Eliteserie-trener får sparken snart
Redaksjonen


