
Martin Ødegaard lovpriser sin nye hverdag i Nord-Spania. Han er blitt en hit i Real Sociedad allerede.
I helgen spilte 20-åringen til toppkarakter i tre av de største sportsavisene i Spania: Marca, AS og Mundo Deportivo.
Hans valg av Real Sociedad ser ut til å være en innertier. Real Madrid skal ha ønsket at Ødegaard gikk til en klubb som spilte i Champions League eller europaligaen denne sesongen, men nordmannen sa nei.
– San Sebastián er helt perfekt for meg og en rolig by. Det er noen barn som vil ha selfier med meg innimellom, men det er bare hyggelig, sier Ødegaard til lokalavisen El Diario Vasco.
Tøft program
Han scoret det første målet på den oppgraderte Anoeta-stadion. Det kom i 2-0-seieren over Atlético Madrid lørdag.
– Glede mest av alt. Jeg kan bare si at jeg er stolt over å bli en del av historien til denne klubben. Det er virkelig en ære for meg og nok en grunn til å være glad i denne byen. Jeg husker ikke så mye fra scoringen. Det var bare et veldig flott øyeblikk, sier Ødegaard om lørdagens kamp.
Real Sociedad står med sju poeng etter fire seriekamper.
– Vi har startet sesongen bra. Nå ønsker vi å fortsette slik og mot slutten av sesongen være med i kampen om plass i Europa (mesterligaen eller europaligaen) neste sesong. Det er vårt mål, sier Ødegaard.
Snart venter tre seriekamper på bare åtte dager: Espanyol (borte søndag), Alaves (hjemme torsdag neste uke) og Sevilla (borte søndag neste uke).

LES OGSÅ: Premier League-klubbens Twitter-konto «disset» motspilleren
Redaksjonen
